30

خدمات موجود روستا

خدمات موجود روستا

خدمات زیربنائی (تاسیسات و تجهیزات عمومی)

  • آب آشامیدنی

روستا دارای سیستم لوله کشی آب بوده و در این خصوص آب مورد نیاز شرب از طریق چندین حلقه چاع موجود در روستا تامین میگردد.

  • برق

روستای طاد نیز مانند بسیاری ازروستاهای شهرستان از طریق سیستم شبکه سراسری تامین می گردد که کلیه منازل و واحدهای تجاری، آموزشی، درمانی، مذهبی و ... را پوشش می دهد.

  • سیستم دفع فاضلاب و آب های سطحی

فاضلاب منازلو اماکن موجود در روستا توسط چاه جذبی جمع آوری می گردد و عمدتا به مصرف تهیه کود شیمیایی می رسد. دفع آب های سطحی روستا نیز با توجه به شیب معابر که در روستای طاد از شمال به جنوب می باشد به داخل زمین های کشاورزی هدایت می گردد.

  • تلفن و خدمات ارتباطی

ساکنین روستا همگی به خطوط تلفن شخصی دسترسی دارند و هر خانوار دارای یک خط تلفن ثابت ی باشد.

  • سوخت و انرژی

خوشبختانه ر روستا سیستم گازرسانی انجام گردیده است و اهالی به گاز در منازل خود دسترسی دارند.

خدمات رفاهی (اجتماعی- اقتصادی)

خدمات رفاهی روستا امکانات رفاهی اهالی روستا مانند دبستان، مدارس، حمام ، مسجد، خانه بهداست که نیاز خود اهالی را برطرف می کند و از جمله خدمات رفاهی روستا می توان به سیستم آب شرب، شبکه برق سراسری، شبکه گازرسانی، شبکه تلفن ثابت و همراه، گورستان و غسالخانه، منبع آب شرب، پمپ بنرین، مرکز بداشت، حمام ، پست، مخابراتف سطوح آموزشی مهد کودک، دبستان، دبیرستان و هنرستان، واحدهای تجاری و کارگاهی اشاره نمود.

خدمات تجاری- اقتصادی

روستا دارای تعدادی واحدهای تجاری، کارگاه ها، بقالی، نانوایی، نجاری، جوشکایف تعمیرگاه اتومبیل، فروشگاه پوشاک و.... می باشد که نیاز روستاییان را به خوبی برطرف می کند.

خدمات آموزشی

روستای طاد دارای دو واحد مهد کودک، دو واحد مدرسه ابتدایی و سه دبیرستان و یک واحد هنرستان به شرح زیر می باشد.  بنابراین روستا از جهت خدمات آموزشی نیازهای اهالی را به خوبی برطرف کرده تنها در واحد پسران دوره دوم بایستی برای تحصیل به روستای سهروفیروزان مراجعه کنند.

خدمات مذهبی

روستا دارای 4 مسجد و یک حسینیه، تعدادی هیئت و کانون فذهنگی- مذهبی می باشد.

خدمات درمانی و بهداشتی

در سطح روستای طاد علاوه بر خانه بهداشت که به اهالی روستا خدمت رسانی می کند یک واحد داروخانه – یک مطب عمومی به سرپرستی دکتر رامین و دو حمام عمومی می باشد.

خدمات عمومی

روستای طاد در بخش عمومی دارای امکاناتی چون مخابرات، پمپ بنرین، ایستگاه پمپاژ آب و غسالخانه، پارکینگ عمومی، دو واحد بانک تجارت و کشاورزی می باشد. که به اهالی روستا خدمت رسانی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 3 =